Aktualności
Ponad 11 tys. zł dla WOŚP
2019-01-14

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie zebrał rekordowe 11.214,78 zł. W holu Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie biło serce sztabu WOŚP i tam też odbywało się większość z zaplanowanych wydarzeń, a podkreślić należy, że atrakcji tego dnia nie brakowało.

W programie imprezy znalazły się między innymi mecz piłki nożnej roczników 2008 i młodszych, prezentacja Zespołu Trębaczy Myśliwskich z Goraju, prelekcja „Zielonym do góry”, przedstawienie „Dziecięca radość małych artystów”, „Rak piersi to nie wyrok, razem pokonamy go!” - spotkanie z Amazonkami, DIMLE, ratuj z AED - Automatycznym Elektrycznym Defibrylatorem, pokaz udzielania pierwszej pomocy, muzyczne debiuty, pokaz sztuki łucznictwa demonstracja sygnałów myśliwskich, prelekcja Drużyny Szpiku, pokaz szkoły tańca Asta Luna Złotów, You Can Dance, produkcja estradowa „Adoracja przy żłóbku”, występy artystyczne dzieci i młodzieży, w przerwie między nimi liczne licytacje, w które żywo angażowali się mieszkańcy a także światełko do nieba kończące 27. Finał WOŚP.

Organizatorzy mają prawo do radości, bo tegoroczny rezultat przewyższył ubiegłoroczny a co za tym idzie padł rekord zebranych środków – łącznie na konto WOŚP Zakrzewo przekaże 11.214,78 zł. Celem tegorocznej zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak informuje organizator ogólnopolskiego finału, fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje obecnie nieomal 50 takich szpitali i swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Fundacja WOŚP w tym roku skupiła się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. 

Fot. AŁ


 


 


 


 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy