Aktualności
Poziomka wśród najlepszych!
2018-10-05

W minioną środę w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbyło się podsumowanie XII edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Nagrody laureatom wręczał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Konkurs jest organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2007 roku. Do tegorocznej edycji zgłosiły się łącznie 42 obiekty. Zgodnie z regulaminem Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z dziedziny turystyki, dokonała wyboru laureatów oraz wyróżnionych w konkursie w każdej z kategorii ocenianych obiektów (I kategoria: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, II kategoria: obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim, III kategoria: obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym wykorzystujący tradycyjne walory wsi). W edycji 2018 kapituła przyznała osiem nagród głównych, pięć wyróżnień oraz dwie nagrody specjalne. 

Miło nam poinformować, że drugą pozycję w kategorii „Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym” zdobyło gospodarstwo Poziomka z Kujanek. To kolejne docenienie obiektu położonego w gminie Zakrzewo w podobnych konkursach, co potwierdza tylko wysoką jakość świadczonych usług i atrakcyjność gościńca należącego do Państwa Kanurskich. Wielkopolska jest atrakcyjnym i chętnie odwiedzanym regionem turystycznym. Przyciąga zabytkami architektury sakralnej, pałacowej, dworskiej, jak i muzealnej, stanowiskami archeologicznymi oraz innymi obiektami, które znajdują się na obszarach wiejskich. Wielkopolską wieś cechuje dobrze rozbudowana sieć szlaków rowerowych, konnych i pieszych. 
Właściciele obiektów turystyki wiejskiej w większości przypadków dbają o kultywowanie dziedzictwa kulturowego, historii i tradycji lokalnej. Dobre obiekty agroturystyczne cechuje zachowanie tradycyjnej wiejskiej estetyki, kultywowanie lokalnych tradycji ludowej. Ważnym elementem przyciągającym potencjalnych turystów jest również dbałość o tradycyjną kuchnię, opartą na regionalnych produktach żywnościowych wysokiej jakości oraz zróżnicowana oferta turystyczna. Laureaci Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce są niewątpliwym przykładem, jak prowadzić i zaprezentować obiekt tak, żeby był on atrakcyjny pod względem wizualnym jak również gwarantował przyjazną i swojską atmosferę.

Na podst. inf. UMWW


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy