Aktualności
XXVI Blues Express Festiwal
2018-07-09

XXVI edycja Festiwalu Blues Express za nami. Według różnych szacunków w tym roku nad Jeziorem Proboszczowskim mogło bawić się nawet do  trzech tysięcy osób.

Organizacja tegorocznego „bluesa” była nieco bardziej skomplikowana aniżeli wszystkie poprzednie, a to przede wszystkim ze względu na zmienioną trasę biegu pociągu. Wszystko to wskutek trwającego właśnie remontu torów pomiędzy Piłą a Poznaniem – bluesowa ciuchcia pojechała zupełnie inną linią i łącznie zatrzymała się na siedmiu stacjach: Poznań Główny, Krzyż Wielkopolski, Trzcianka, Piła Główna, Krajenka, Złotów, Zakrzewo Złotowskie i tam też odbywały się koncerty na peronach.

Publiczność dopisała i bawiła się bardzo dobrze, gdyż swój talent i umiejętności muzyczne zaprezentowały znane i lubiane zespoły: Stara Szkoła – Dworzec Letni w Poznaniu, Blueska Blues Band – Krzyż, – Blues Junkers – Trzcianka,  Tortilla – Piła, Cherries In Ski – Krajenka, Moscow Beatballs – Złotów oraz  Highway w Zakrzewie.

Piękna Helena na Stacji Zakrzewo Złotowskie pojawiła się punktualnie o 19:47. Jak co roku, prócz miłośników bluesowych brzmień na przyjazd zabytkowego parowozu czekało też wielu miłośników techniki i kolei. Chętnych do zrobienia fotografii na tle wyjątkowej maszyny nie brakowało.

Po powitaniu wszystkich uczestników imprezy przez pomysłodawcę i ojca chrzestnego festiwalu Henryka Szopińskiego i gospodarza, wójta gminy Henryka Dobrosielskiego, tłum gości z całego kraju, a także mieszkańców powiatu, przemaszerował nad Jezioro Proboszczowskie na koncert finałowy. Tam na scenie zaprezentowali się Sebastian Riedel z zespołem Cree, Karen Edwards i El Jazz Trio (USA), Chuc Frazier & Brick House (USA), Blues Flowers, Electric Blues Band oraz Open Blues (wszystkie trzy zespoły polskie). 

Zabawa była świetna, zaś wartość artystyczna wszystkich występów bardzo wysoka. Około trzeciej w nocy rozbrzmiały ostatnie rytmy i goście zmuszeni byli przejść na zakrzewski dworzec, skąd nieco ponad pół godziny później muzyczny skład udał się w drogę powrotną do stolicy Wielkopolski.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy