Aktualności
Wrzos skończył 15 lat
2018-04-17

 

Oficjalne obchody jubileuszu, z udziałem władz samorządowych gminy i powiatu, odbyły się w minioną sobotę w Domu Polskim. Prócz części oficjalnej - przypomnienia osiągnięć i dorobku chórzystów, gratulacji i życzeń od oficjali, uroczystość miała też elementy artystyczne. W środę 18 kwietnia o 11:00 w kościele parafialnym odbędzie się z kolei Msza Św. w intencji żywych i zmarłych Członków Polskiego Związku Emerytów i Rencistów oraz w 15. rocznicę powstania chóru „Wrzos”.

Jak podaje Dom Polski, będący właściwie drugim domem dla członków chóru, zespół „Wrzos” powstał jesienią 2002 roku przy Zakrzewskim Domu Kultury w Zakrzewie. Większość osób to  członkowie  zakrzewskiego koła Związku Emerytów i Rencistów. Początkowo chór miał charakter śpiewaczy stąd w repertuarze zespołu wiele piosenek ludowych i biesiadnych.

Jednak Wrzos od początku nie stronił od trzy i czterogłosowych opracowań chóralnych. W ciągu minionych piętnastu lat działalności Wrzos brał udział w koncertach organizowanych przez Dom Polski, takich jak Dożynki Gminne, Dzień Seniora,  Wieczory kolęd, Dzień Matki a także imprezach organizowanych przez inne placówki np. Prezentacje Artystyczne Ludzi III Wieku w Pile, Wielkopolski Przegląd chórów i zespołów Śpiewaczych w Pobiedziskach, Pomorski  Przegląd Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im. Świętego Andrzeja w Debrznie czy Przegląd Chórów "Złoty Kamerton" w Łobżenicy.

W ostatnich latach członkowie chóru dali się poznać nie tylko jako miłośnicy i twórcy muzyki, ale i aktorzy tworząc tzw. Grupę Spektaklową Zakrzewo, która wspólnie z wielkimi artystami scen polskich wystawiła szereg sztuk teatralnych.

Foto zlotowskie.pl


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy