Aktualności
Dobili targu
2018-02-14

Większość dróg lokalnych (a zatem i przyległych do nich chodników) przebiegających przez najmniejsze miejscowości podlega władzom powiatu, podobnie jest też w przypadku głównej drogi rozciągającej przez Czernice.

Spotkanie, które odbyło się dziś w Urzędzie Gminy było niejako kontynuacją rozmów podjętych w maju 2017 r., kiedy to mieszkańcy uczulali władze na wzmożony ruch (spowodowany m.in. rozwojem miejscowych firm). Wówczas to ze strony samorządowców padły wstępne deklaracje. Dziś wiemy na pewno, że obietnice będą zrealizowane i prace ruszą już wiosną.

Wsłuchaliśmy się w głos mieszkańców i na pewno wkrótce rozpoczniemy budowę chodnika. Na pewno jednak w 2018 r. nie damy rady zrealizować inwestycji przez całą wieś, bo to zbyt długi odcinek – zadeklarował starosta Ryszard Goławski. Sołtys Władysław Jonatz ocenił, że newralgiczny jest fragment pomiędzy boiskiem Iskry a salą wiejską i to on powinien być wybudowany w pierwszej kolejności. – To jest kwestia bezpieczeństwa i korzyści dla mieszkańców, więc jako gmina weźmiemy udział w kosztach budowy. Proponuje uczciwy podział pół na pół – mówił wójt Henryk Dobrosielski.

Na propozycje te przystali zarówno dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Mirosław Jaskólski, który będzie siłami podległej załogi realizował budowę, jak i odpowiedzialni za gminne finanse skarbnik Czesława Wilk i przewodniczący komisji budżetowej Rady Gminy, Andrzej Ruta.

- Dobiliśmy targu – podsumowali spotkanie wójt i starosta.   

KM

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy