Aktualności
J. Gniot-Lewandowska z awansem
2020-08-06

W Urzędzie Gminy Zakrzewo odbyła się miła uroczystość: Jowita Gniot Lewandowska otrzymała z rąk wójta awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Droga zawodowa awansu nauczyciela jest podzielona na cztery stopnie: nauczyciel stażysta, nauczyciel kontraktowy, nauczyciel mianowany oraz nauczyciel dyplomowany. Osiągnięcie każdego kolejnego szczebla wymaga konkretnych działań, zaś proces awansu zawodowego nauczycieli jest w pełni sformalizowany i ustrukturyzowany.

Pracownik Przedszkola Publicznego im. Królewny Śnieżki w Zakrzewie, Jowita Gniot-Lewandowska spełniła wszystkie wymogi określone ustawą i w lipcu złożyła przed komisją egzamin z wynikiem pozytywnym, dzięki czemu może cieszyć się z awansu na stopień nauczyciela mianowanego.  Oficjalne wręczenie aktu awansu odbyło się w Urzędzie Gminy Zakrzewo.

Wójt Marek Buława wraz z zastępcą, Dorotą Murach, która jako przedstawiciel organu prowadzącego pełniła również funkcję przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej, złożyli nauczycielce serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia sukcesów zawodowych. Słowa uznania skierowała pod adresem J. Gniot-Lewandowskiej również przełożona, dyrektor Przedszkola Publicznego im. Królewny Śnieżki w Zakrzewie, Hanna Lalik.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy